Nagrzewnica gazowa DXC

Nagrzewnice gazowe DXC zostały stworzone z myślą o wykorzystaniu w budynkach inwentarskich ferm drobiu. Dzięki ich oszczędności pod względem zużycia energii hodowcy mogą obniżyć koszty związane z prowadzeniem hodowli. Zyskują na tym także zwierzęta, ponieważ nagrzewnice stwarzają optymalne warunki termiczne i równomiernie rozprowadzają ciepło na całej ogrzewanej przestrzeni.

Wszystkie te korzyści są efektem zastosowania zamkniętej komory spalania. W tym systemie powietrze pobierane jest z zewnątrz, a spaliny odprowadzane poza pomieszczenie przy użyciu koncentrycznego kominka. Udało się całkowicie oddzielić układ spalania od atmosfery pomieszczenia, przez co ani dwutlenek węgla, ani para wodna nie są oddawane do jego wnętrza. To z kolei pozwala ograniczyć konieczność dodatkowego wentylowania budynku.

Dzięki zastosowaniu nagrzewnic DXC możliwe jest obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 30% i utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności, korzystnego dla dobrostanu i zdrowia zwierząt. Wszystkie te czynniki sprzyjają opłacalności produkcji, natomiast do cech charakterystycznych nagrzewnic DXC należą:

– obudowa wykonana z nierdzewnej stali najwyższej jakości,
– wyposażenie w rurowy wymiennik ciepła ze stali aluminiowej,
– zamknięta komora spalania,
– elastyczne przewody powietrzno-spalinowe ,
– brak emisji dwutlenku węgla do wewnątrz pomieszczeń, co wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania na wentylację,
– niewielkie zużycie energii, pozwalające ograniczyć koszty,
– cicha praca, duża wydajność,
– duże możliwości sterowania,
– funkcja wentylacji niezależnej i certyfikat CE,
– łatwość w czyszczeniu i serwisowaniu,
– całkowicie bezspoinowy wymiennik.