Nagrzewnica gazowa Space-Ray VF80

Jedną z charakterystycznych cech konstrukcyjnych nagrzewnicy gazowej agro VF80 jest otwarta komora spalania, z możliwością zasilania gazem płynnym lub ziemnym. Budowa urządzenia opiera się na powszechnie znanym, łatwym w eksploatacji systemie nagrzewnic skrzynkowych, ale wzbogacono ją dodatkowo o nowoczesne rozwiązania, których zadaniem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, niezawodności i wydajności sprzętu.

Budowa nagrzewnicy Space-Ray VF80

Nagrzewnice gazowe SPACE-RAY VF-80 posiadają prostą budowa i dużą wytrzymałość. Do wykonania obudowy wykorzystaliśmy stal zabezpieczona specjalną powłoką galwaniczną, dzięki czemu urządzenie jest bardziej odporne na różne niesprzyjające czynniki, jakie obecne są w budynkach inwentarskich. Palnik wyprodukowaliśmy z użyciem żeliwa, dzięki czemu jest wyjątkowo trwały. Dla dodatkowej ochrony, podzespoły o kluczowym znaczeniu dla poprawnego działania całego urządzenia, czyli silnik wentylatora i osprzęt elektroniczny, umieściliśmy pod szczelnymi osłonami. Zastosowanie nagrzewnic VF to idealny sposób na dostarczenie ciepła do kurnika oraz pozostałych ferm drobiu i trzody chlewnej.

Bardzo dużym ułatwieniem związanym z eksploatacją nagrzewnic gazowych SPACE-RAY VF-80 jest ich wspomniana już kompaktowa konstrukcja i łatwy montaż. Zajmują niewiele miejsca, a do ich zainstalowania potrzebny jest właściwie tylko podwieszany łańcuch. Ponieważ posiadają otwartą komorę spalania, nie ma konieczności podłączania ich do przewodów powietrzno-spalinowych. Regulacja mocy odbywa się przy użyciu zaworu ręcznego, a nad pracą nagrzewnicy czuwa elektroniczny sterownik zapłonu (DSI). Dla konstruktorów urządzenia niezwykle istotna kwestia było zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa użytkowania, dlatego zastosowano w nim elektrozawór i sensor płomienia. Jeśli płomień nie zostanie wykryty na palniku, dopływ gazu jest automatycznie odcinany. Inwestorzy, którzy zdecydują się na zakup nagrzewnicy agro VF-80 otrzymają kompletny gotowy do montażu zestaw. Urządzenie może być stosowane wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczenia.

Charakterystyczne dla nagrzewnic SPACE-RAY VF-80 są:
– otwarta komora spalania,
– bezpośredni zapłon elektroniczny DSI,
– łatwy w obsłudze system regulacji mocy,
– trwałe materiały użyte do wykonania poszczególnych elementów (stal galwanizowana w obudowie i żeliwo w palniku),
– niewielkie rozmiary, prosta budowa i bardzo łatwy montaż,
– wysoka odporność na szkodliwe czynniki, umożliwiająca instalację wewnątrz i na zewnątrz budynków inwentarskich,
– zastosowanie końcówki nawiewnej rozdzielającej strugę powietrza,
– brak konieczności doprowadzenia przewodów kominowych.