Nagrzewnica gazowa DXA/DXB

Trudno sobie wyobrazić nowoczesną hodowlę roślin i zwierząt bez odpowiednio dobranego sposobu dystrybucji ciepła. Ten czynnik ma ogromne znaczenie dla prawidłowego wzrostu i rozwoju, dlatego niezwykle istotne jest znalezienie rozwiązania skutecznego, bezpiecznego i korzystnego dla rachunku ekonomicznego.

Odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców poszukujących tego typu systemów jest seria nagrzewnic agro DXA/DXB. Dzięki specjalnej konstrukcji w kształcie okręgu i wydatkowi powietrza wynoszącemu 6000-7000m3/h te urządzenia zapewniają optymalne rozprowadzanie ciepła.

Nagrzewnice z serii DX mają otwartą komorę spalania, co przekłada się na ich 100%-ową efektywność – całość wytworzonego przez nie ciepłego powietrza zostaje w pomieszczeniu. Dostępne są wersje na gaz ziemny o różnej kaloryczności, gaz płynny (LPG) oraz olej opałowy i naftę. Zawsze przed wysłaniem zamówionej nagrzewnicy do klienta, urządzenia są uruchamiane i sprawdzane przy zasilaniu paliwem, z którego będzie korzystał Inwestor.

Dodatkowo dla serii DXA producent przewidział możliwość zastosowania zestawu przezbrojeniowego. Z jego wykorzystaniem można dostosować urządzenie do innego, niż zakładany pierwotnie, rodzaju gazu. Nagrzewnice z serii DX, w zależności od wybranego typu, mają moc 75kW, 100kW i 120kW.

Co wyróżnia nagrzewnice z serii DX?

– wykorzystanie wysokogatunkowej stali nierdzewnej do budowy komory spalania i obudowy,
– stopień ochrony IP 54, oznaczający odporność na wodę i pył,
– dostępność wersji zasilanej gazem (DXA) i olejem (DXB),
– nowoczesny system sterowania z funkcją okresowej samokontroli,
– funkcja wentylacji niezależnej,
– otwarta komora spalania zapewniająca duży zasięg strumienia powietrza.